Home
All items
Newest items
Most viewed items
Recent videos
Année
1792 (10)
1999 (22)
2001 (23)
2002 (158)
2004 (10)
2005 (15)
2007 (38)
2008 (21)
2009 (45)
2011 (14)
2012 (12)
2013 (9)
2014 (14)
2015 (9)
2016 (18)
2017 (23)
2018 (14)
2019 (30)
2020 (14)
2021 (11)
Other (2221)
Kit, Lot
8 Pieces (6)
Coffret (5)
Coffret 3 X 2 Euro (2)
Coffret En Bois (12)
En Lires Xxx (2)
Essais (20)
Kits Starter (13)
Lots (26)
Neuf (5)
Or 900% En Be (4)
Rare (2)
Xxx (4)
Other (2630)
Lot, Coffret
Coffret (26)
Lot (18)
Other (2687)
Métal
Acier (7)
Acier Inoxydable (3)
Aluminium (26)
Argent (498)
Argent Ou Billon (5)
Billon (34)
Bronze (131)
Bronze Dore Et Email (8)
Cuivre (48)
Cupro-alu-nickel (9)
Cupro-aluminium (7)
Cupro-nickel (6)
Etain (5)
Etain Bronzé (4)
Fer (2)
Laiton (18)
Maillechort (4)
Nickel (17)
Potin (2)
Zinc (8)
Other (1889)
Qualité
Fdc (77)
Neuve (2)
Non Classé (3)
Non Expertisé (19)
Spl (90)
Sup (152)
Tb+ (5)
Ttb (167)
Ttb+ (4)
Other (2212)
Valeur Faciale
1 Centime (18)
1 Euro (68)
1 Franc (64)
10 Centimes (16)
10 Euro (13)
10 Francs (30)
100 Francs (46)
2 Euro (254)
2 Francs (32)
20 Cent (10)
20 Francs (172)
3, 88e (13)
40 Francs (23)
5 Centimes (17)
5 Francs (109)
50 Centimes (15)
50 Francs (29)
500 Francs (18)
Ecu (12)
Xxx (22)
Other (1750)
Lot, Coffret > Coffret (2/2)
money
tres
frank
silver
luxembourg
beautiful
insurance
with
state
very
euros
good
currency
very rare
manufacture
euro
franc
the state
louis
paris
room
piece
coin
francs
bill
bills
pcgs
rare
centimes
monaco
box
ticket
french
france
napoleon
Home
Contact
Privacy Policy Agreement
Terms of service
EN
FR